Informace

Jsme členy 14. TSP Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“. Přes školní rok se s dětmi setkáváme každou středu od 17 do 19 v prozatímní klubovně na Solniční ulici z důvodu opravy naší klubovny v SVČ Lužánky.

Během roku jezdíme také na celou řadu oddílových či celozeeskových akcí. Mezi nejzajímavější akce patří každoroční Vánoční výprava, na které se si užíváme a nasáváme vánoční atmosféru po různých městech po celé ČR.

Jako vyvrcholení celého roku jedeme na Letní expedici, kde se na 3 nebo 2 týdny sejdeme jako celá Zeeska a společně si užíváme táborového života. Mimo to jezdíme všichni společně na lyže, vodu a nebo různé zážitkové akce, jako je Zimní táboření, na kterém si děti mohou vyzkoušet vaření tradičními indiánskými technikami nebo přespat v teepee.

Čeho chceme s dětmi dosáhnout:

Jako náš cíl považujeme děti nejen zabavit,ale také je něco naučit. Jde nám hlavně o to, aby děti pochopily, jak funguje kolektiv, jak správně řešit vzniklé problémy a komunikovat. Dále dáváme velký důraz na samostatnost a soběstačnost. Snažíme se děti naučit vařit, ale také jak připravit jídelníček a jak dobře hospodařit. Děti si v oddíle vytváří přátelství a kolektiv, které jim zůstanou na celý život, stejně jako u vedoucích a instruktorů, které oddíl také vychoval.

Nový členové:

Pokud si nejste jistí, že by u nás děti byly spokojené. Přijďte nezávazně na naší schůzku a poté se rozhodněte, jak dál. Přijímáme děti od 7 let (2. třída ZŠ).